Kako obnoviti bazen?
Bazen je ugodno mjesto za okupljanje obitelji i prijatelja. Izgradnjom novog ili obnovom starog bazena koji je čist, zaštićen i dobro održavan, dobit ćete idealno mjesto za opuštanje i uživanje. Dopustite da vam pomognemo zaštititi bazen od svih problema do kojih može doći tijekom životnog vijeka.
Kako uspješno napraviti projekt?
Planiranje

- Planiranje prije obnove bazena je ključan korak kako biste procijenili troškove i vrijeme vašeg rada. Uvijek je idealno uključiti fazu planiranja kako biste mogli proći kroz ovo iskustvo na miran i organiziran način.
- Odredite parametre kao što su način uklanjanja starih materijala, biranje vrste novih materijala i boja koja je ovisna o vašim željama.
Rušenje i čišćenje

- Svu keramiku kod obnove bazena treba ukloniti. Nakon uklanjanja, ljepilo koje ostane na površini potrebno je očistiti.
- Ovo će proizvesti mnogo građevinskog otpada, pa je potrebno osigurati gdje ćete zbrinuti otpad.
- Ako postoji problem s instalacijama kod adaptacije, potrebno ih je sanirati.
Zatvaranje pukotina i ravnanje površina

- Sve pukotine vidljive u vodoravnom i okomitom obliku trebale bi se otvoriti u obliku V i popraviti adekvatnim proizvodom za popravak oštećenja.
- Kod svih ulaznih i izlaznih cijevi u bazenu, rasvjetnih tijela i stepenica također je potrebno otvaranje u obliku slova V i punjenje otvora.
- Prije postavljanja odabrane vrste pločica potrebno je provjeriti je li površina ravna i čista. Ukoliko površina nije čista očistite površinu od prašine i drugih nečistoća.
- Nakon toga upotrijebite masu za ravnanje dizajniranu za podrućja pod vodom i primijenite na cijelu površinu kako bi se izbjegle neusklađenosti ravnine površine.
Impregnacija i hidroizolacija

- Obnova ili gradnja bazena ne može proći bez dobre impregnacije i hidorizolacije
- Nakon sušenja smjese za ravnanje i smjese za popravak pukotina, potrebno je nanijeti sredstvo za impregnaciju.
- Nanesite ravnomjerno sloj primera weber.prim 813 građevinskom četkom ili valjkom (koncentracija weber.prim 813 određuje se ovisno o upojnosti podloge).
- Kako bi se dobila potpuna vodonepropusnost podloge preporučljivo je da se površina obradi s weber.tec Superflex D2 u minimalno dva sloja.
- Ukupna debljina suhog sloja mora biti najmanje 2 mm. Svaki sloj treba nanositi okomito na prethodni.
- Kutovi, kompenzacijski, stražnji i pokretni spojevi, kao i zone prijelaza materijala, trebaju biti ojačani elastičnim weber.tec 828 hidroizolacijskim setom, utopljenim u prvi sloj weber.tec Superflex D2.
Postavljanje pločica

- Jedan od načina ljepšeg izgleda bazena odabir je boje pločica. Izaberite boju koja će dati posebnu ljepotu vašem bazenu.
- Pločice daju dodatnu zaštitu od prodora vode.
- Nanesite ljepilo webercol flex plus ili webercol flex plus W na suhu hidroizolaciju u skladu s uputama za uporabu i postavite pločice.
- Ljepilo će pričvrstiti vaše pločice i pomoći održati bazen dugotrajnim.
- Minimalna širina fuge između pločica u bazenu je 3 mm. Uža fuga ne može nadoknaditi deformacije u podnožju.
Fugiranje

- Nakon što se ljepilo osuši (najmanje 24 sata) ispunite fuge pločica masom za fugiranje dizajniranom specijalno za vodom potopljena područja uz pomoć gumenog gletera.
- Gumeni gleter povlačite dijagonalno tako da je donji dio gletera pritisnut uz pločice kako biste pokupili višak mase za fugiranje.
- Vrškom prsta provjerite stvrdnjavanje mase kako biste odredili najbolje vrijeme za čišćenje mase za fugiranje s pločica.
- Kod čišćenja koristeći vlažnu spužvu, zagladite fuge kružnim pokretima. Nakon toga operite površinu pločica tako da spužvu povlačite dijagonalno.
Uređivanje prostora

- Sada slijedi najlakši i najzabavniji dio obnove bazena.
- Uredite prostor oko bazena biljkama.
- Izaberite namještaj za odmaranje i uživanje u sunčanju nakon kupanja.
- Kada ste sve uredili možete napraviti zabavu uz roštilj.
- Podijelite s nama vaše iskustvo obnove ili gradnje bazena na facebooku.